środa, 6 stycznia 2016

Z pasją przez życie...

Dnia 6 stycznia 2016 miałam okazję przeprowadzić krótki wywiad z wschodzącą gwiazdą... mianowicie z Karolem Wnukiem. Jest on 21-letnim mężczyzną, dla którego muzyka pełni bardzo ważną rolę w życiu.
Jeśli jesteście ciekawi pytań, na które odpowiedział mi Karol, zachęcam do lektury:

1. Kim jest dla Ciebie Marta Bijan i skąd ją znasz?
- Martę Bijan znam z konkursu wokalnego, [...] jest moją koleżanką.

2. Co Cię inspiruje?
- To jest bardzo trudne pytanie. W zależności od piosenki, wpływa na nią bardzo wiele czynników. Nie mogę jednoznacznie określić co mnie inspiruje i gdzie szukam inspiracji, ponieważ może ona przyjść w każdym momencie, nie wiadomo skąd. Kiedyś na przykład uczyłem się do sprawdzianu z biologii i wpadłem na pomysł piosenki o mitozie, do innej z moich piosenek (Hope Dies Last) zainspirował mnie serial telewizyjny, bardzo często też inspirację czerpię z różnych życiowych sytuacji.

3. Dlaczego zespół 'Black way', w którym śpiewałeś, rozpadł się?
- Była to po pierwsze muzyka, która nie do końca pasowała do mojego wokalu i mojej barwy głosu
,
a po drugie - był to zespół złożony głównie ze znajomych z liceum i po zakończeniu szkoły każdy poszedł na studia do innego miasta.


4. Chciałbyś mieć dużą liczbę fanów?

- Nie powiem, że nie, bo chciałbym. Jak i każdy inny artysta i muzyk, bo wiążę się to z jego liczbą odbiorców. Ja chciałbym mieć tę liczbę odbiorców jak największą.

5. Co jest twoim celem w życiu?

- Cały czas stawiam sobie nowe cele i staram się dążyć do ich realizacji, w zależności od tego co sobie aktualnie wymyślę w głowie. Teraz, na przykład, mam taki cel, żeby pracować nad własnym materiałem. Chciałbym do wakacji stworzyć wystarczająco utworów, żeby móc grać samodzielnie koncerty i mieć już gotowy repertuar do wydania płyty.

6. Żałujesz czegoś?

- Do tej pory nie zrobiłem niczego, czego bym żałował. Nie ma sensu rozpatrywać i użalać się nad swoją przeszłością. Ze wszystkiego trzeba wyciągać wnioski i uczyć się na przyszłość.

7. Jakiego rodzaju muzyki słuchasz?

- Słucham bardzo różnych rodzajów muzyki. Od klasyki po elektronikę i dubstep.

8. Od ilu lat śpiewasz?
- Od około sześciu lat. Na początku były to zwykłe konkursy wokalne, dopiero z czasem zacząłem tworzyć coś swojego. Poważniej zacząłem myśleć o muzyce dopiero jakieś 2-3 lata temu.

9.  Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?

- Bez wielu rzeczy, bez muzyki oczywiście też, ale przede wszystkim bez ludzi, z którymi się przyjaźnię i przebywam na co dzień. Ciężko by było wyobrazić sobie dalsze życie bez nich.

10. Ubierasz się zgodnie z modą czy masz swój własny styl?
- Nie mam w zwyczaju sprawdzania co jest aktualnie modne. Po prostu idę do sklepu i kupuję to, co mi się podoba. Oczywiście mam jakiś tam swój własny styl, ale na ogół nie lubię robić zakupów.


11.Czy grasz na jakimś instrumencie?

- Tak, na perkusji. To od niej zaczęła się moja przygoda z muzyką, bo gdy miałem 7 lat, zacząłem grać na niej w orkiestrze dętej prowadzonej przez mojego tatę. W liceum z kolei postanowiłem, że nauczę się grać na czymś, co wydaję jakąś melodię, więc zacząłem grać też na saksofonie.
 

Zachęcam was do posłuchania piosenek Karola, bo są naprawdę świetne:
Polecam: Matma da się lubić , Mitoza ,Not Alone
Duet z Martą Bijan:Utopia
Kanał Karola na YouTube:Klik klik klik
Fanpage:KLIK
Instagram:KLIK

                                                                                                                      ~Karolina Pączek

4 komentarze:

 1. Genialny pomysł na wywiad ! Oryginalny pomysł i fajne pytania, bo najczęściej blogerki robią wywiady ze sobą nawzajem i wygląda to tak "Twój ulubiony kolor" "eee lubię każdy"…………..a muzyka Karola jest świetna ojejku <3

  flawlessbananaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wywiad ;)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. kiedyś trafiłam na nagranie Karola na yt. Strażnik Raju w jego wykonaniu w niższych partiach przypominał mi trochę głos Michała Wiśniewskiego :)
  wystarczy jeszcze trochę pracy i może z tego wyjść coś dobrego :)
  super wywiad ;)
  jamaicantrip97.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę ! *o* Fajny blog.Pozdrawiam i zapraszam do mnie
  http://www.wikaadayinmylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń